Gizemi Çözülemeyen Dünyanın En Tuhaf 5 Olayı

Dünya üzerinde gerçekleşen bazı tuhaf olaylar aradan yıllar geçmesine rağmen çözülememiştir. Gizemini koruyan ve açıklığa kavuşturulamayan bazı gizemli olayları derledik.

Kanalımı takip edin: https://goo.gl/8Yf9Su
Facebook : https://goo.gl/mo5AkQ

Dünyada Hala Var Olan Dehşet Verici Gelenekler: https://youtu.be/1QhhwhZA7co
Hayat Kurtarmış 5 Kahraman Hayvan: https://youtu.be/xLAr0nsi6cE

Diğer Hesaplarımız:
Google+ : https://goo.gl/nKBFi4
Twitter : https://goo.gl/y3sbmS
Genel Videolar Oynatma Listesi: https://goo.gl/7u4rvX
—————————————————————————————————–
Açıklama:

5- Ourang Medan Mürettebatı
Haziran 1947 tarihinde Hollanda bandıralı Ourang Medan gemisinden anlamlandırılamayan ve ürpertici mors mesajları gelmiştir. Ourang Medan gemisinden gönderilen acil mesajlarda ilk başta yardım istenmeye çalışılmış ve ardından gelen diğer mesajlarda “Kaptan dahil tüm mürettebatımız öldü” ve “ölüyorum !..” diye ikinci mesaj radyoyla gönderilmiştir. Silver Star isimli bir gemi bu mesajlara ulaşmış ve belirlenen koordinatlara gitmiştir. Silver Star isimli gemi Ourang Medan’ı bulduğunda gemide bir çok ceset ile karşılaşmıştır. Ourang Medan olayını tuhaf yapan şey ise, tüm cesetler elleriyle işaret ederek güneşe baktıklarının belirtilmesidir. Ağızları sonuna kadar açılmış, suratlarında korku ifadesi ve dişlerini sıkmış bir şekilde duran ölüler. Bazılarına göre ise, uzaylıların ya da hayaletlerin saldırısına uğramışlar. Ancak ne böyle bir gemi olduğuna dair bir kanıt var, ne de mürettebatının kim olduğu ve başına ne geldiğine dair herhangi bir kanıt var.

4- Kara Şövalye Uydusu
Kara Şövalye Uydusunun dünya yörüngesinde yaklaşık 13.000 yıldır döndüğü iddaa edilmektedir.Anlaşılamayan bir dilde sinyaller gönderen ve nereden geldiği tespit edilemeyen bir cisimdir.1899 yılında sinyalleri farkeden ilk kişi Nikola Tesla’dır.Tesla böyle bir şeyi farketmiş ve insanlar ile paylaşmıştır fakat çoğu insan Nikola Tesla’ya inanmamıştır.Nesnenin 1998 yılında çekilmiş fotoğrafı Nasanın internet sitesinde herkese açık olarak paylaşılmıştır.Günümüzde bu nesne ile alakalı teoriler bulunmaktadır.

3- Mary Celeste: Hayalet Gemi
5 Aralık 1872 tarihinde Mary Celeste ismindeki gemi Cebelitarık boğazında seyir halindeyken bir başka geminin kaptanı olan Kaptan Morehuse tarafından görülür. Mary Celeste isimli geminin kaptanını yakından tanıyan Kaptan Morehouse gördüğü gemiyle irtibat kurmaya çalışır. . Kaptan Morehouse güverteye çıktığında gemide kimse yoktur. Ama mürettebat ve kaptan gemiyi neden aniden terketmiştir? Gemi bu halde bulunduğu tarihten sonra 17 kez sahip değişmiştir ve o tarihlerde de çeşitli ölümlere neden olmuştur. Uğursuz Gemi olarak anılan geminin akıbiyeti günümüzde net olarak bilinmemektedir.

2- Pilot Frederick Valentich
21 ekim 1978 tarihinde Frederick Valentich isimli bir pilot Avustralya’nın güneyinde bir adaya doğru uçmaktadır. Pilotun bir anda telsize garip bir olay bildirir. Pilot üzerinde gezen ”uçağa benzemeyen,yeşil ışıklar saçan ve oldukça hızlı bir cisim gördüğünü söyler. İletişim koptuğu pilot, o olaydan sonra bir daha bulunamamıştır. Pilotun kayboluşu ile alakalı çeşitli tezler öne sürülmüş olsada, gizemli olayın sır perde kalkmamıştır.

1- Oak Adası ve Para Kuyusu
Efsaneye göre Kanada’da bulunan Oak Adası ve Para Kuyusu büyük bir hazineye ev sahipliği yapıyor. Burada zamanında İspanyol korsanlar tarafından saklandığı belirtilen büyük bir hazine olduğu idda edilmekte. Çünkü adada çeşitli tuzaklarla örülmüş ve mühendislik harikası bir çukur bulunuyor. Bu çukur günümüze kadar hazineyi bulmak isteyen kişileri vazgeçirmiş. Çünkü günümüz teknolojisi bile bu çukurun içindeki hazineye ulaşamıyor.
—————————————————————————————————–
Müzik : Kevin MacLeod sanatçısının Impact Prelude adlı şarkısı, Creative Commons Attribution lisansı (https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/) altında lisanslıdır.
Kaynak: http://incompetech.com/music/royalty-free/index.html?isrc=USUAN1100617
Sanatçı: http://incompetech.com/

Daha fazla video için sitemizi ziyaret edin:
http://www.yameraktan.com/

Bir Cevap Yazın